Tr.AmazingHope.net (ana sayfada) Tr.AmazingHope.net

Tek gerçek Tanrı İsrail'in Tanrıdır!

Başlangıç noktası, ne yapabilirim?

439_izraelite.jpg

Tek gerçek Tanrı İsrail'in Tanrıdır!

Eklendi: 01.06.2011
Görüntüler: 190850x
Konular: Başlangıç noktası, ne yapabilirim?
PrintTisk

İşaya 44.6 - Böylece Rabbi, Kral ve Kurtarıcı İsrail, konak Rab şöyle diyor: Ben ilk am ve bana hiçbir Tanrı yoktur yanında ben, son duyuyorum.

Tanrı birdir! dünya ve evren, bir cetvel ve yasama biri Creator, bir kurtarıcı ve Kurtarıcı aşkımızın Baba tek. Neden dinler bu kadar çok çeşitli, çok tanrı ve yönü nedir? çok farklı ibadet ve imitasyon Neden?

Insanlığın bütün Mesih ve Şeytan, Tanrı'nın karakteri arasında büyük bir tartışma içine çekilir sevgi, Tanrı'nın yasası ve evren üzerinde Tanrı'nın egemen kural.

Melek bir asil ve bir seçim ile mübarek oldu yaratılmış varlıklar biri, yüceltmek başladı tartışmalara cennette başladı. O meleklerin direncini kırdı Şeytan, Allah'ın düşmanı oldu. Tanrı kötü şimdiye kadar bilmiyordum o varlık, hemen müdahale varsa, korkmak ve korku Tanrı'ya itaat başladı. Bu Allah için O'na karşı kötülük ve isyan gerçek doğasını göstermek için Şeytan izin nedeni budur. Tanrı sevgisi ile kötü fethetmek zorunda kaldı.

Şeytan aldatmış Adem ve Havva günah içine ve ülkemizde isyan ruhunu "dedi. Günah dünyanın yaratılması, insanların bozulduğu için Tanrı'nın suretinde kazınmış ve ülke genelinde sel hasara neden oldu. Adam günah Allah'a yabancılaşmış, ama Tanrı insanlar için kurtuluş bir planı vardı. Tanrı Oğlu ve günah bizi kurtarmak için bizim günahlarımız için ülkede geçirdiği acı gönderdi.

Creator, O'nun yaratma için Allah'a verebilir tüm canlılar için sevgi daha fazla kanıt öldü.

John 12,7-9 Revelation of - kavga cennet oluştu: Michael ve melekleri ejderha karşı savaştı. Ve ejderha, onun meleklerine, savaştı ama boşuna. eski yılan tüm dünyayı aldatan ve şeytan Şeytan denilen - - gökyüzü onları ve büyük ejderha bulunamadı yeri yoktur devrildi. O ve yeryüzüne aşağı atıldı melekleri onunla dışarı dökülmüş.

Yuhanna 3:16 - Tanrı bu yüzden o kim yok olmamalı ama sonsuz yaşama kavuşsun ona iman begotten sadece Oğlu verdi dünya ekledi.

Şeytan burada dünya üzerinde egemen olmaya başlamıştır ve Tanrı'nın yerini aldı. O saygı ve sadece tek gerçek Tanrı aittir hayranlık duyduğu hizmetçileri, kahinleri ve sahte peygamberler ve özlem seçer, ibadete kendini tutar.

Tarih boyunca, Şeytan insanların ve ulusların hayranlıkla onu izledi, çok sayıda olmuştur. Onların tanrısı gibi o ona ibadet karşılığında onlara bilgi ve hikmet verdi. Ve onu insan ve sadece her şeyi onlara yardımcı olacağına inanılmaktadır kurbanları dahil olmak üzere birçok kurbanlar getirdi.

Tüm evren ama bir gerçek Tanrı! o kadar çok o bizim kurtuluş ve kendi oğlu için feda o bizi seviyor Tanrı.

Tanrı her zaman göksel Babanız için gerçek bir bağlantı isteği kavmine, sadık idi. o taşkın önce olup olmadığı, sel veya sonra bile, her zaman Tanrı ve Tanrı'nın iradesine ilkelerine uymak kişi tarafından yaşadım.

Dünya üzerindeki insanların çok sayıda ilgili ama daima yeterli oldu.

birçok kişi Flood Nuh'un gemisi kaydedilen nasıl unutmayın. Ister inan ve hizmet gerçek Tanrı, Yaratıcı göklerin hükümdarı 8 kişi oldu. O zaman ve birkaç milyar insan olabilir hala kaydedilir, bunlardan sadece 8. kim karanlıkta olanlar, bu tür bir ve çoğu insanın sevdiği bir şey yanlış, doğru olmayan bir şey inanıyorum mümkün olduğunu düşünebilirsiniz. Ama şeytan ve tüm bu insanlar aptal başardı hepsi Flood öldü. Bizim için bir uyarı's!

Kutsal Kitap, Tanrı'nın tek olduğu gerçeği hakkında açıkça konuşuyor. İbrahim, İshak ve Yakup'un Tanrısı!

Şeytanın dünya uluslarının kontrolleri gibi, gerçek Tanrı hangi yaptıklarının, onun büyük aşkı, onun büyük dayanıklılık onun büyük bir güç ortaya kavmine, ama onların ihtiyaçlarını ve titizlik seçti. Tanrı fiillerinden tür Şeytan bütün geçmişini göstermek olamayacağını, muhteşem edildi. Onun büyük güç, hatta daha sonra, Mısır esaretinden onun seçilmiş insanlar getirdi güçlü onun teklik kanıtladı. Arkeolojik bulgular zaten bu mucizelerin gerçekten meydana geldiğini ve İncil gerçeği açıklayan açıkça göstermektedir.

Tanrı Mısır esaretinden onun seçilmiş insanlar getirdi unutmayın. Mısır Şeytan tarafından tapılan putlara ve hizmet bir millet olmuştur. , Sel, sadece Nuh ve Eski Ahit patriklerin anda ailesi önce gerçek olduğu gibi gerçek Tanrı hizmet İsrail, tek millet olmuştur. Şeytan - Mısır gibi Etraftaki ülkeler sahte tanrılar altında satıldı.

Isaiah 43,20-21 - Ben seçilmiş insanlar, benim övgü ilan yarattık insanlar takılı.

Exodus 3.6 - Sonra şöyle dedi: "Ben senin babanın Tanrı am, İbrahim Tanrı, İshak'ın Tanrısı ve Yakup'un Tanrı." Tanrı'ya bakmak için korkuyordum çünkü Musa, yakında yüzünü sakladı. Lord dedi: "Ben Mısır'da açıkça halkımın sefalet gördüm, onların onların icra memuru inleme duydum Evet, onların acı biliyorum..

Isaiah 44,7-8 - Benim gibi kim? Bu raporu olsun! bana bildiriniz ve kara olsun! Antik çağlardan bu yana, onların geleceği ve gelecek duyurmak için önemli kavmim kurarken? umutsuzluk yok, endişelenmeyin - Ben açıkça önceden söyledim sonra. Sen benim tanık var! benden başka bir Tanrı var mı? Hayır, başka bir kaya, herhangi bilmiyorum!

İşaya 44,10 - bir tanrı ve bir idol döküm yapar, hiçbir şey kazanılmaz. Utanç müritleri tüm bekliyor. . .

İşaya 45, 14-18 - RAB Böylece der: Mısır zenginlik, Sabians sarkan ile Etiyopyalı mal ki sana, gel senin olacak. Eğer onların zincirleri ile gideceğiz için ve sizin için yay alçakgönüllülükle itiraf: "Allah sizin için sadece ve herhangi bir İlah yoktur onu Gerçekten de, saklı sen sanat Tanrı, İsrail'in Tanrısı, Kurtarıcı," Model Üreticileri utanç ve aşağılanma ile, hep birlikte, utanç içinde bırakın. İsrail ve RAB sonsuz kurtuluş kaydeder. Hiç, utanç ya da hiç mahkum olmayacak!

Atanan zamanda Lord Onun seçilmiş insanları Mesih açıkladı. - Oğlu ve günahtan insanlığı kurtarmak için bizim kurtuluş için yüksek bir bedel ödemek oldu

İsa Mesih tek başına düşmüş insanlığın geri Tanrı Baba'ya şekilde oluşturulan ve Tanrı daha tam olarak sevgi ve iyilik niteliği ortaya Tanrı'nın Oğlu vardır. Israeli millet, ancak Mesih - İsa Mesih ve çarmıha O'na tanımadı. İsa ne Tanrı, ancak ortaya da Tanrı bizden ne istediğini benim hayatım.

Tanrı bizi ona ve ibadet sadece O'na sadık olmak istiyor. Kutsal Ruh, bizim kalbimizde türünün kutsal yasa için kalpleri açmak için. O zaman aşk ve iman İsa Mesih, fakat İsrailliler gibi Tanrı'nın kanunu değil kudreti tutmak, Kutsal Ruh verir. İsa'nın bir yeniden doğuş çağırır. İncil Tanrı kim İbrahim aldı onu ve aynı seçim söz alır inanıyor vaat ediyor.

Galatlar 3,27-29 - Eğer İsa Mesih'e iman olan tüm Tanrı'nın çocukları olma. Mesih vaftiz Bütün, sen Mesih üzerine koymak gerekir. Kimin hakkında bir Yahudi ya da Rum, köle veya bir artık olmadığı, erkek veya kadın serbest - Eğer Mesih İsa hepsi birdir. Eğer Mesih olan alırsanız, İbrahim'in tohum ve söz göre mirasçılar vardır.

Genesis 13,14-15 - (İbrahim söz) yerden "yukarı kaldırın gözlerini sen sanat, doğu ve batı gördüğün kara, güney, kuzey bak, ben sana vermek ve senin soyuna. sonsuza dek.

1 John 5,2-3 - Sadece Tanrı'nın çocukları, Tanrı'nın sevgi gerçeği ile tanınan ve onun buyruklarını yerine getiren aşk çünkü. Tanrı için Aşk onun buyruklarını yapmak olduğunu - ve onun buyruklarını külfetli değildir.

Romalılar 3.31 - biz o iman yoluyla yasa geçersiz mi? Bir yolu yok! Tersine, hukuk.

Matta 5,17-19 - "Ben Hukuk ya ama kaldırmaya gelmedi bunları yerine getirmek için Peygamberler kaldırmaya geldiğini düşünüyorum yerin ve göğün uzak değil geçene kadar Bil ki ben, Allah'a sen söyleme.. küçük harf, hukukun değil bir zerre, o gerçek oluyor önce. herkes bu en emirlerin birini eler ve küçük olarak kabul edilir cennet krallığı insanlar öğretmek.

Ve şimdiki zaman ile ilgilidir nasıl?

Budizm, Hinduizm, İslam, Hıristiyanlık birçok değişiklik formları, birçok farklı mezhep öğretileri, ve daha fazlası - Dünyada pek çok din vardır. Bu satırların çoğu eski Mısır'da Firavun'un rahipler gibi doğaüstü vahiy, mucizeler gösteriyor. New Age Hareketi bu kuralları ve Papa alenen her şeyin doğru sırada ve Tanrı olup olmadığını her din olduğunu aslında ilan bağlantı görmemektedir. Bu bir yalan!

Tüm geçmişi Allah'a doğru yol, dar olduğunu ve O'nun peygamberlerine ve Oğlu İsa Mesih aracılığıyla bize verdi Tanrı'nın rehberliği tabidir sadece bu, Tanrı'nın krallığı yer almak olduğunu gösterir. Her şeyi putperestlik Gerçek Tanrı yerine yere oturur Şeytan, amaçlanmıştır!

Haber ahşap, altın ya da başka bir model var nasıl. şimdi Buda, Meryem, azizler, aynı zamanda Tanrı hakim önce biz koymak kesinlikle her şey - Daha önce Moloch, Baal oldu. Bu, spor abartı gıda, eğlence. ne Tanrı önünde yaşamayı tercih Bütün Tanrı nefret bize bir idol vardır. Bu dünyanın kuruluşundan itibaren bize sahip nefret ve yok etmek istiyor bir düşman eseridir.

İkinci o bize verdiği sözün yerine getirilmesi ve İsa Mesih'in gelişi yaklaşıyor. Ama İncil İsa gelmeden önce, onun taklit şeytanın geliyor olacak uyarısında bulundu. Bu nedenle, ortak bir noktaya dünya bağlama. Bu yüzden bugün Tanrı Budizm bile, İslam, Hıristiyanlık, Hinduizm aynı olduğunu duydum. Şeytan, İsa Mesih'in ikinci taklit edecek ülkemizin geçici zafer hükümdarı çünkü.

Turn bu nedenle tek başına yaşayan tek Tanrı, bizim, ve bunların sadece son derece bizi seviyor Creator, babamız. O İsrail ve Oğul İsa Mesih'in insanların bilmek bize verdi. İsa, Baba için tek yoldur onlar kalbine İsa Mesih'e iman kabul zaman, Kutsal Ruh'un yeniden doğuş yaşayacaksınız - sen benim göksel Babanız bulacaksınız.

John 14,6-7 - "Ben Way am, Hakikat ve Hayat" İsa yanıtladı. "Kimse bana aracılığıyla Baba'ya geliyor. Sen, de babam bilirdi bildiysen. Artık sen ve biliyorum onu ​​gördüm!"

1 John 4,10 - Bu Tanrı'nın önce değil ama bizi sevdi ve günahlarımız için bir atoning kurban olarak Oğlu gönderilen aşk.

Filipililer 2,6-11 - Tanrı'nın doğası, onunla birlikte onun eşitlik son paylaştı rağmen. Bunun yerine, o, bir hizmetçi bir özü vardır, kendini teslim insan formunu aldı. O bir insan olarak vücut buldu, kendisi alçalttı ve itaatkâr oldu ve ölüm - ölüm bir haç üzerinde! Bu nedenle Allah her şeyden önce onu yüce, o İsa adına gökte ve yerde ve toprak ve Tanrı Baba zafer için her dil altında her diz önce dizlerinin verdiği her adın üstünde adı, İsa Mesih olduğunu itiraf etti düsünelim.

Isaiah 44,24-26 - RAB Böylece der ki, sen itfa, rahim içinde seni düzgün: Ben Rab olduğumu o göklerin, yayılır her şey çalışıyor, hangi açıklıklı yenilgiler tüm ülkeyi kendisi, yanlış işaret ve kehanet aptallar bir bilge adam şaşkınlıkla atar ve onun kulu ne diyor onaylamak için onların bilerek hiçbir şey döndü ve onun habercileri tahmini gerçeğe dönüşür.

İşaya 45,18 - Evet, diyor ki onu yaptık ve boş kaldığını vermedi doğruladı, ama yaşamak için kurulan cennet yaratan, yeryüzünde oluşan Rab Tanrı: Ben Rab ve başka olduğunu.

Isaiah 46,9-10 - Ben ve Tanrı am için başka hiç kimse, uzun geçmiş şeyleri düşünüyorum, ben Allah am, yanımda hiç yoktur. Başlangıçta her zaman olmuştur dan ne gelecek ben sonuna kadar beyan ederim. Dedim ki: "Bu, ben istediğim herşeyi yaparım olacak."

İşaya 45,20 - Montaj ve erişimi olan ülkelerden gelen mülteciler gel! Onlar kurtarılabilir Tanrı, dua tahta putlara giymek o anlamıyorum.

İşaya 42,10 - denizciler, deniz ve her şeyi içinde, adalar ve onların sakinleri - O dünyada ona övgü Rab yeni bir şarkı şöyle söyle!


kategoriden İlgili haberler - Başlangıç noktası, ne yapabilirim?

Tövbe edin - Şimdi en önemli şey!

484_pokani.jpg Matta 4.17 O zamandan itibaren İsa vaaz etmeye başladı, "Tövbe Kingdom of Heaven yakın!"İsa ve Vaftizci Yahya yakındaki bir cennet krallığı vaaz, ilk olarak adlandırılır ve insanların tövbe denir. Diğer bir ...
Eklendi: 25.09.2011
Görüntüler: 140899x

Yolculuk İsa - Mesih, doğadaki değişimin 8 Büyüme

304_cesta_ke_kristu.jpg Mesih'in Büyüme - bizim yapısını değiştirecekMesih'in aşk, güzellik ve doğanın mükemmelliği düşünün. saflık ve kutsallık, Mesih'in tarifsiz aşık Mesih, İsa özveri, tevazu Mesih düşünün - bu tefekkür için konulardır. Size bir ...
Eklendi: 07.01.2011
Görüntüler: 94878x

Kim İsa Mesih mi?

77_jezis_kristus.jpg Merkezi bütün İncil'in yaşam ve dünya tarihi, İsa Mesih'in en büyük adamlarından biri ölümdür. onun doğum yeni bir dönem bu yana, hatta sanki ahırda doğdu sayılır ve dünya tarihinin etkilemiş, o ...
Eklendi: 30.08.2010
Görüntüler: 119504x

4 İtiraf - İsa Way

167_cesta_ke_kristu.jpg Confessions", Onun günah işleme iflah olmaz kapsar ama her kim O itiraf ve onlara merhamet yok olacak forsakes" (Atasözleri 28,13).altında onlar Allah'ın af alabilirsiniz koşulları, özgür, adil ve makul. günahları herhangi ...
Eklendi: 07.10.2010
Görüntüler: 87865x

İkinci nedenleri dünyaya Mesih'in Gelişi

247_duvody_prichodu_jezise_krista.jpg İsa Mesih günahlarımız için ölmek, kötülüğe karşı zafer - Şeytan ve onu yendi. O yüzden o biz O'na dönmek böylece Oğlunu verdi bizi sevdi, Tanrı sevgidir ve henüz biz Tanrı'nın kanunlarına ...
Eklendi: 08.11.2010
Görüntüler: 106242x

Tr.AmazingHope.net - Tek gerçek Tanrı İsrail'in Tanrıdır!